Attention: Unless requested, all decorations on the cakes are not edible.

Collection: LENT MENU

A Meatless Menu to Savor
34 products
  • Pasuts Dolma with Cabbage (Each)
    Pasuts Dolma with Cabbage (Each)
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Carrot Salad (Per Pound)
    Carrot Salad (Per Pound)
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Unit price
    per 
  • Steamed Rice w/ Mixed Veggies (Per Pound)
    Steamed Rice w/ Mixed Veggies (Per Pound)
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Unit price
    per 
  • Lentil Round Kotlet (Each)
    Lentil Round Kotlet (Each)
    Regular price
    $3.75
    Sale price
    $3.75
    Unit price
    per 
  • Cabbage Salad (Per Pound)
    Cabbage Salad (Per Pound)
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Unit price
    per 
  • Kale Salad with Quinoa, Almond, and Pomegranate (PER POUND)
    Kale Salad with Quinoa, Almond, and Pomegranate (PER POUND)
    Regular price
    $18.50
    Sale price
    $18.50
    Unit price
    per 
  • Baked Potato Perashki
    Baked Potato Perashki
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Unit price
    per 
  • Lentil Soup
    Lentil Soup
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Spinach Khachapuri / Börek / Byorek
    Spinach Khachapuri / Börek / Byorek
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Unit price
    per 
  • Mediterranean Eech Salad (Per Pound)
    Mediterranean Eech Salad (Per Pound)
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Unit price
    per 
  • Crispy Rice Salad with Avocado
    Crispy Rice Salad with Avocado
    Regular price
    $15.99
    Sale price
    $15.99
    Unit price
    per 
  • Round Gata
    Round Gata
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Unit price
    per 
  • Finikia
    Finikia
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Unit price
    per 
  • Vegan Lentil Balls (PER POUND)
    Vegan Lentil Balls (PER POUND)
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Unit price
    per 
  • Bean Pie
    Bean Pie
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Unit price
    per 
  • Kurabya
    Kurabya
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Unit price
    per